Garanti ve İade Koşulları

Satın aldığınız ürün ya da ürünler ile ilgili, iade sürecinde dikkat etmeniz gerekenler ve selconoptik.com’iun iade kabul şartları aşağıda yer almaktadır.

Garanti Şartları

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Ürünler ile ilgili garanti desteğini ürün içerisinden çıkan servis listesinden size en yakın olandan talep edebilirsiniz.

İade Şartları

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade veya değişim yapabilirsiniz. Ürünü iade edebilmeniz için aşağıda bulunan iade şartlarına uymanız gerekmektedir. Aksi taktirde gönderdiğiniz ürün tarafımızdan kabul edilmeyecektir.

İade veya değişim süresi yedi ( 7 ) gündür.

İade veya değişim talebinizi neden belirterek bilgi@selconoptik.com adresine e-posta gönderebilir veya +90(212)5113737 numaralı telefonumuzu arayarak bize bildirebilirsiniz.

  • İade veya değişim yapılacak ürünün faturası, kutusu veya ambalajı açılmamış şekilde ve varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.
  • Ürünü adresimize kargo firması ile gönderirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir.
  • Hijyenikliği bozulabilecek ürünlerin kesinlikle iade veya değişimi söz konusu değildir.
  • İade işlemlerinde kargo bedeli müşteriye aittir. Karşı taraf ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.
  • Kişisel bakıma yönelik ürünlerin kutusunun veya jelatinin açılması ya da ürünün kullanılması halinde iadesi mümkün değildir.

Ürünün orijinal kutusu zarar görmeden ve faturası elimize ulaştığından itibaren beş (5) iş günü içinde kredi kartınıza iade işlemi başlatılacaktır banka ve aracı kurumdan kaynaklı gecikmeler sorumluluğumuzda değildir.